Päikesesüsteem

Uraani kuud

Uraani kuud

Uraani taevas pole heledaid planeete. Uraani satelliidid need oleksid ainsad tuled, mida me planeedi pinnalt näeksime.

Saturn, lähim, näeb välja kahvatu tähena. Muidugi: planeedi saturn See on Uraanist sama kaugel kui Maast ja asub ka Päikese suunas

Kuid seal on viis objekti, mis säravad rohkem kui Saturn. See on suur viis Uraanikuud: Titania, Miranda, Ariel, Umbriel ja Oberon.

Lisaks on Uraanil veel kümme satelliiti läbimõõduga alla 170 km, mis pöörlevad planeedi lähedal 25 000–60 000 km pinnast. Viimased avastused (august 2004) näitavad teiste väikeste satelliitide olemasolu, kokku 27.

Uraani satelliidid Raadius (km)Kaugus (km)
Cordelia1349,750
Ophelia1653,760
Bianca2259,160
Crésida3361,770
Desdemona2962,660
Julia4264,360 V
Portsjon5566,100
Rosalinda2769,930
Belinda3475,260
Portsjon6666,097
Ratas8186,010
Sicorax9512,179,000
Miranda235.8129,780
Ariel578.9191,240
Umbriel584.7265,970
Titania788.9435,840
Oberon761.4582,600

Titania: See on Uraani suurim kuu, läbimõõduga 1 580 km. See on kaetud väikeste kraatrite ja väga karedate kivimitega, vead näitavad, et sisepinnad on selle pinna vorminud.

Titania orbiit läbib Uraani keskusest 436 000 km. Minge ümber planeedi iga 8 päeva ja 17 tunni järel.

Oberon: Seda iseloomustab kraatritega kaetud jäine pind, märkimisväärse suurusega. Sellel on mõnes kohas eredad peegeldused, just nagu Jupiteri kuu Callisto.

Selle läbimõõt on 1523 km ja see pöörleb Uraani ümber keskmiselt 582 600 km kaugusel 13 päeva ja 11 tunniga.

◄ EelmineJärgmine ►
Planeet UraanPlaneet Neptuun: sinine, kauge ja tuuline


Video: Mein Na Janoo Episode #01 HUM TV Drama 16 July 2019 (Mai 2021).